Rüyada Yumurta Görmek


Kirmani buyurmuştur ki: Rüyada yumurta görmek kadınlara tabir olunur. Çok miktarda yumurta görmek gümüş ile tabir edilir.

Danyal (a.s) demiştir ki: Evinde tavuğun yumurtladığını görenin evladı olur. Hangi kuşun yumurtası olduğunu bilinmeyen bir yumurta görmek güzel bir kadın ile evlenmeye tabir edilir. Yumurtayı yemek için sakladığını gören, zahmet ile mal kazanır. Haşlamış olduğu yumurtayı yiyen bir erkeğin evlenmek istediği bir bayan varsa o bayanla evlenir.

Rüyada Çiğ yumurta içtiğini gören bir sıkıntıya düşer. Yumurtayı kabuğuyla yediğini gören bir başkasının malını haram olduğunu bile bile yer.

Bir kuşun altına yumurta koyduğunu ve o yumurtadan civciv çıktığını gören kimsenin bitti zannettiği işleri yeniden harekete geçer ve iyileşir. Kaz ve ördek yumurtası para sıkıntısı ile, serçe gibi küçük kuşların yumurtası ise hayırlı işler ve bollukla tabir edilip yorumlanmıştır.

Rüyada elinde taze pişmiş yumurta olduğunu görmek, zor ve çetin işlerin halledilmesine ve mala delalet eder.
Rüyada bir tavuğun yumurtladığını gören kimsenin bir çocuğu olur.

Cafer-i Sadık (r.a) demiştir ki: Rüyada yumurta görmek sekiz türlü tabir olunur: Çocuk, aile, mal, güç, rütbe, ihtiyaçları karşılama, muradın gerçekleşmesi, eş.


0 Comments

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir