Rüyada Kuran Görmek


Rüyada kuran görmek, kişinin dine yöneleceğinin apaçık bir işareti olarak kabul görür. Manevi bir aydınlanma yaşayacak olan kişi, ibadetlerinin üzerine artık daha çok düşecek, dini gerçek anlamıyla öğrenmeye yönelecektir. Rüya sahibinin bu yönelimi, ailesinden de destek görecektir. Kişi, her anlamda kendisini hayata daha ait hissetmeye başlayacaktır.

Rüyada Kuran Okumak

Rüyada kuran okumak, büyük bir hayrın ve güzelliğin işaretidir. Kişinin alacağı çok sevap vardır, demektir. Rüya sahibi, dinini doğru şekilde öğrenmek için hurafelerden sıyrılarak Kuran`a yönelecek demektir.

Rüyada Kuran Dinlemek

Rüyada kuran dinlediğini görmek, kişinin yaşayacağı manevi hazzın bir işareti olarak kabul görür. Rüya sahibi, iyi niyetli biridir ve bunun karşılığında da insanların güvenini kazanmaya başlayacaktır.

Rüyada Kuran Öğrenmek

Rüyada kuran öğrendiğini görmek, kişinin camii ile olan ilişkisinin gelişeceğine dair yorumlanır. Namazlarını evde kılmanın yanı sıra artık camiiye de bol bol uğrayacak olan kişi, cemaatle kaynaşacaktır.

Rüyada Kuran Sesi Duymak

Rüyada kuran sesi duymak, dine uzak biri için, dine yakınlaşmanın işaretidir. O ana kadar dinle pek bütünleşememiş olan rüya sahibine bir hidayet hasıl olacaktır ve bu, kişinin tüm hayatını değiştirecektir, denir.

Rüyada Kuranı Yaktığını Görmek

Rüyada kuranı yaktığını görmek, kişinin isyankar ve hayırsız biri olacağına işarettir. Ailesi ve arkadaşları tarafından da dışlanmaya başlayacak olan rüya sahibi, çok kötü yollara sapacaktır.

Rüyada Kuran Öğretmek

Rüyada kuran öğrettiğini görmek, kişinin çok büyük sevaplar toplayacağına delalettir. Bilen ve bildiğini öğretmeyi kendine görev edinen kişi, öğretme aşkıyla dolu demektir. Bu kişi, maddi olarak da bolluğu bulacaktır.

Rüyada Kuranı Yere Attığını Görmek

Rüyadı kuranı yere attığını görmek, büyük bir belanın kişiye musallat olacağının işareti gibidir. Çok yanlış bir ipte yürüyen rüya sahibine, yakın zamanda büyük bir ceza gelecektir. Hayatının mahvolması bir ihtimal olan rüya sahibi, bir an önce hayatını düzene koymalıdır, denir.

Rüyada Kuranı Hatmettiğini Görmek

Rüyada kuranı hatmettiğini görmek, görülebilecek en güzel rüyalardan biri olarak alimler tarafından yorumlanmıştır. Kuranı hatmettiğini gören kişinin, çok hayırlı bir kişi olduğu söylenir. Kişiyi çok güzel şeyler beklemektedir.