Rüyada Kum Saati Görmek


Rüyada kum saati görmek? Kum saati bilindiği gibi kadınlar için süslenmeye ve güzelliğe işaret ederken erkek ve kadınlar için iki çocuk ve iki kardeşe dalalet eder. Aynı zamanda vaktinizi hiç bir yararı olmayan boş işlerle uğraştığınıza dalalet eder.

Kum saatinde hem altta hem üstte olmak üzere iki yuvarlak camdan oluşmaktadır. Bu yuvarlaklar ayrı ayrı şeylere karşılık gelir. İki cam olduğu için iki çocuk, iki kardeş, iki ortak ve aynı zamanda anne babaya delalet eder. Kum saatinde bulunan iki şişe şeklindeki cam iki çocuk, iki ortak ve iki kardeşe işaret eder. Bir insanın kum saatinde meydana geldiğini görmesi ise gördüğü şeyin hayır ve şer tabiri, anlatılan kişiye bağlıdır. Bunun dışında bazen de kum saati görmek bezek ve güzelliğe işarettir.

Rüyada kum saati gören kimse, vaktinin kıymetini bilmesi gerektiğine dair bir işarettir. Kum saati görmek, hem hayra hem şerre yorumlanır. Çünkü kum saati alt ve üst iki cam yuvarlaktan ibarettir. Bu yuvarlakların her biri ayrı ayrı şeylerle tabir edilir. İki çocuk, iki kardeş iki ortak, anne-baba gibi. Bir kimsenin rüyasında gördüğü kum saatindeki olaylar, bu çiftler dikkate alınarak, rüyanın şekline göre yorumlanır.