Rüyada Kedi Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüyada kedi görmek yanlış anlaşılan sembollerden biri olmasına rağmen çok önemli bir semboldür. Çünkü farkındalık ile ilgili bir semboldür. Kadınlar için kedi çok önemlidir. Çünkü kedi sezgilerle ilgilidir. Evin korunmasıyla ilgilidir.

Rüyada kedi görmek evdeki sıkıntıları alıp götüreceğini yorumlar. Rüyada kedi insanlara sezgilerini fark etmeyi, bulanık olan belirsiz olan bir alanda hatta karanlıkta görmeyi yani her nasıl bir sıkıntılı bir durumdan geçiyor olursanız olun içgüdülerinize kendi doğanıza güvenmeyi haber verir.

Kedi, Ev ile aileyi koruyucu sembollerden biridir. Olumsuz sanılan siyah kedi sembolü genellikle insanların karşısına çıkar. Siyah kedi aksine karanlığın içinde en rahat hareket eden yani kendini göstermeyen belli olması gereken durumda kendisini gösteren bir semboldür. Sizinde olaylara çok fazla kendini atmadan ama durumla ilgili her ne yapılması gerekiyorsa onu ortaya atmanız iyi niyetinizi koruyarak davranmanız gerekir. onun için kedi iyi bir sembol olarak yorumlanabilir.

Rüyasında kedi gören kişinin, kadın ve erkek cinsiyetine sahip olmasına göre rüyanın tabirleri değişebilmektedir. Eğer bu rüyayı gören kişi bir erkekse, bu erkeğin normal hayatında laubali bir kişiliğe sahip olduğu, etrafındaki arkadaşlarını ve kişileri kolaylıkla kandırabilecek kurnaz bir yapıya sahip olduğu; iki yüzlü bir karaktere ve samimiyetsizliğine yorulmaktadır.

Rüyada bir kedi tarafından tırmalanmak : Rüyasında bir kedi tarafından tırmalandığını gören bir kişinin hayatında kendisine karşı ciddi anlamda bir düşmanlık besleyen bir kişinin bulunduğuna ve bu düşmanlığını da çok açık bir şekilde belli ettiğine işarettir. Ancak bu düşmanın kendini bu kadar açıkça belli etmesi iyi gibi gözükse de rüya sahibinin o kişiden gelebilecek tehlikelere karşı kendisini koruması gerektiği söylenmektedir.

Rüyada bir kedinin saldırısına uğramak : Eğer rüyanızda bir kedinin size saldırdığını görüyorsanız ve bu dişinin cinsiyeti erkekse, sizin normal hayatta ağır bir hastalık geçireceğinize işaret gösterilmektedir. Ya da saldırıyı yapan kedi biraz vahşi bir kediyse ve yine cinsiyeti erkekse hastalığınızın daha da şiddetli olacağı söylenmektedir.

Rüyada kedi sürtünmesi görmek : Rüyasında bir kedinin kendisine sürtündüğünü gören kişinin gerçek hayatında, hayatında bulunan insanlara çok masumane ve safça yaklaştığı; bu insanların hiç bir yanlışını görmediğine işaret edilmektedir. Rüya sahibinin bu kadar karşılıksız iyi niyetle ve hoşgörüyle yaklaştığı kişilerden yakın zamanda bir nankörlük göreceği rivayet edilmektedir. Bu tip kandırılmalara ve olumsuz hareketlere karşı kişilerin kendini koruma altına alması önerilmektedir.

Yavru kedi: Rüyanda kedi yavrusu görmek  bağımsızlığa doğru bir geçiş aşamasında olduğunuzu temsil eder. Bu bağımsızlık hayatınızın büyük bir kısmını etkileyeceği gibi basit kararlarınızla ilgili de olabilir. Örneğin hayatınızda hayır diyemediğiniz insanlara hayır demeyi öğrenmeye başlayabilirsiniz. Hayatın sunduğu yeni şeyleri keşfetmek için hazırsınız. Bir diğer taraftan böyle bir rüya masumiyeti ve saflığı simgeler.

Bir kedi yavrusunun bir köpek yavrusuna dönüştüğünü görmeniz kişisel hayatınızdaki bir dönüşüm anlamına gelir. Eğer yaşamınızda hali hazırda böyle bir dönüşüm yoksa hayatınızda bir değişiklik arıyor olabilirsiniz.

Rüyada kara kedi görmek : Rüyasında kara kedi gören kişinin özellikle aile hayatında büyük sorunlar ve ciddi tartışmalar yaşanmasına sebep olacak bir kişinin olduğuna, rüyayı gördükten sonra yakın zaman içerisinde eğer ki bu kişinin kardeşleri varsa kardeşleriyle büyük problemler yaşayacağına ve bu sebepleri yaratan kişi her kimse hane çevresinden en yakın zamanda uzaklaştırılması gerektiğine rivayet edilmektedir.

Rüyada doğuran kedi görmek : Rüyasında bir kedinin doğum yaptığını gören kişinin, normal yaşantısında iş konularında çok yükseleceği, bu yükselişten sonra karşısına pek çok problemin çıkacağı ve bu problemlerin kişinin başını fazlasıyla ağrıtacağı ancak bunlarla pes etmeden savaştıktan sonra mutlaka huzura ereceği rivayet edilmektedir. Öte yandan eğer kişinin çok fazla istediği bir iş varsa çabalarının yetersiz olduğuna ve daha çok çalışmasına ihtiyacı olduğuna sebep gösterilmektedir.

Rüyada Kedi İdrarı Görmek: Hayırlı bir şekilde başlayan bir işin bir süre sonra zarar getirir bir hal alacağına, bazı sorunların başgöstereceğine, sevilen bir arkadaşla aranın açılacağına, maddi ve manevi olarak çok büyük zarara uğranacağına ve aile bireyleri ile aranın açılacağına delalet eder. Aynı zamanda iş konusunda yardım edilen birinden ihanet görüleceğine yorumlanır.

Rüyada kedi kanı görmek : Rüyasında kedi kanı gören bir kişi, bir iş sonrasında bazı sorunlar yaşayacak ve bazı zararlara sahip olacak şeklinde yorumlar yapmaktadır. Sıkıntılı günler geçirilmesinin ardından kişinin çevresinden birinin rüya sahibine bu sıkıntılı süreçlerinde yardım edeceği ve işlerin bir anda düzene girip maddi manevi ferahlamaların yaşanacağı söylenmektedir. Bunun dışında daha iyi bir karara varılıp daha iyi bir işe sahip olunacağı ve tüm zorlukların geride bırakılacağı söylenmektedir.