Rüyada Karga Görmek Ne Anlama Gelir?


Rüya sembollerinde Karga insanların yanlış anladığı en büyük sembollerden biridir. Karga olumsuz bir sembol değildir uyarıcı bir semboldür. Genellikle kargalar çok gürültücü, çok çığırtkan hayvanlar olduğu için hep olumsuz bir şeyi haber veriyormuş gibi algılanır. Karga haber veren semboller dendir. Ama bunun illa bir sıkıntıyı veya problemi haber vermesi gerekmiyordur. Sadece adım atmakla ilgili veya bir mücadele olacak’la ilgili haberci semboller dendir.

Birinin çatısında karga görmek o evde bir problemin yaşanacağına ama sizinde bununla ilgili bir çaba göstermek işareti olabilir. Anadolu’da karga şehirlerde yaşayan insanların aksine çok önemli bir semboldür. Uyarıcı ve habercidir. Karga bu yüzden haber veren takdir gören bir hayvandır.

Karga çok uzun yaşayan bir hayvan olduğu için aslında saygı duyulan bir hayvandır.

Rüyada karganın size veya başka birine saldırdığını yada zarar verdiğini görmek yine bir konuda adım atmadığınız, bir konuda probleme dair bir şey yapmadığımızla ilgili hatta kendimizi tembel tuttuğumuzla ilgili bir durum olabilir. Birde bazı karga rüyalar örneğim; uyarıcı sembol olduğu için birisiyle barışmak gibi bir sembol olabilir.