Rüyada Istakoz Görmek


Kişinin rüyasında ıstakoz görmesi, şansının ve talihinin açılacağına işarettir. Bir restoranda ıstakoz yediğini gören kişi, yaptığı işte çok başarılı olur. Balıkçıdan ıstakoz aldığını gören kişi, çok para kazanır. Veya bu kimsenin eline miras yolu ile para geçer.

Rüyada görülen ıstakoz canlı ise gören kişinin eline çok fazla para geçecek demektir. Pişmiş ve kırmızı olarak görülen ıstakoz hayatta kişinin karşısına bir defa çıkacak fırsatı simgeler. Canlı ıstakoz, bilgili, ölçülü ve herşeyini gizleyen bir arkadaş anlamına da gelir.

Rüyada ölmüş ıstakoz görüldüyse kişinin her yere yetişmekte zorlanacağına, derin bir nefes alacağına, olmadık bir sebepten ötürü sevilen bir kişi ile ayrılık yaşanacağına, dikkat çekecek bir büyüme göstereceğine, aile bireylerinin birbirleri ile ters düşeceğine, dost ve akrabalardan alınan desteğin boşa gideceğine yorulur.

Rüyada küçük ıstakoz görüldüğünde kişinin bu gidişatı durdurmak için bir şeyler yapması gerektiğine ve eğer müdahale etmezse daha kötü durumlar ile karşılaşacağına, darlık ve yokluk çekmeyeceğine, size sahtekarlık yapacak yakın bir kişiye ve melankoli içine düşüleceğine, yaşayacağı her güzellik için Allah’a şükran borçlu olacağına, kaldırabileceğinden ağır yükümlülüklerin altına gireceğine ve yerine getiremeyeceği sözler verip çok zor durumlarda kalacağına, çok şanslı olacağı ve arka arkaya güzel gelişmeler yaşayacağı günler geçireceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada ıstakoz avlamak hiç istemediği halde zor bir işin altına gireceğine, çalışmalarının bereketli bir şekilde ilerleyeceğine, rüyayı gören kişinin planlarının ters tepeceğine, bilmek istediklerini öğreneceğine, hastalıkların şifa bulacağına ve çok uzun bir süredir devam eden kötü olayların artık sona ereceğine, sıkıntıların ve musibetlerin sona ereceğine alamet ettiği söylenir.

Rüya alimlerinin yorumlarına göre rüyada ıstakoz kovalaması zor bir işle ilgili olarak önemli bir sınav vereceğine, sıkıntılardan kurtulup ferahlamaya, deyim yerindeyse hayatının daha derli toplu bir hale geleceğine, ekmeğinin kesilmeyeceğine geçiminin de kolay olacağına alamet etmektedir.

Rüya yorumlarına göre rüyada ıstakoz ısırması maddi açıdan büyük kazanç getirecek projelere imza atılacağına, dürüst olup olmadıkları bilinmeyen kişilerin aklına uyacağına, ancak daha sonra gerçekleri öğrendiğinde bu kişi ile olan tüm irtibatını keseceğine ve adını temize çıkaracağına, ortaya koyacağı çalışmalardan eline geçecek kazançlar sayesinde epey rahat edeceğine ve yoluna çıkan bütün engelleri teker teker aşacağına, bundan da son derece mutlu olacağına yorumlanır.

Rüyada kırmızı ıstakoz görülmesi yatırımlarından istediği kazancı elde edemeyeceğine, sadece kazancının eksilmesiyle kalmayacağına, hayırlı bir kısmetle evlenip güzel bir yuvaya sahip olunacağına ve işlerin yoluna gireceğine, kişi bekarsa karşısına çıkan yeni bir kısmetle dünya evine gireceğine, heyecanlarının ve umutlarının hiçbir zaman yarım kalmayacağına, ailesi ile açılan arasını düzeltmesine yardım edeceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada yeşil ıstakoz görülmesi iş için çıkacağı yolculuklarda hayat eşini bulacağına, bunları aşmak için büyük çaba sarf edeceğine, aile içinde de tartışma yaratacak kararlar alınacağına, eline geçen büyük ve hayırlı işler sayesinde çok kazanç elde edeceğine delalet eder.

Rüyada evin içinde ıstakoz görüldüyse birçok iş kapısının açılacağına, alınacak kararlar doğrultusunda büyük başarı sağlanacağına, sağlık sorunlarından ötürü daha doğal ve sağlıklı bir hayat seçileceğine inanılır.

Rüyada ıstakoz ısırması görülmesi harcamaların yoğunlaşmasıyla kişinin borçlarının da fazlalaşacağına, işlerin çığırından çıkacağına, subay veya askeri personel olarak çalışmaya başlayacağına, sevilen kişiler ile kurulan iş ortaklığı sayesinde iş dünyasında çok iyi bir noktaya gelineceğine, yakın bir zamanda evlat sahibi olacağına işaret ettiğine inanılır.

Rüya sözlüğü yorumcularına göre rüyada ıstakozdan korkmak meslek hayatında imza ve söz yetkisine sahip kimse konumuna geleceğine, bunlar yetmezmiş gibi bir de sağlık sorunlarının başgöstereceğine, kişinin yapılandırdığı tüm olumlu şeylerin üzerine gölge düşeceğine işaret etmektedir.

Rüya yorumcularına göre rüyada ıstakoz tutmak hayatı boyunca saygı duyulan ve el üstünde tutulan kimse haline gelecek önemli işlere imza atacağına, elindekilerin tadını doyasıya çıkaracağına, sağlıklı bir ömür süreceğine, yeni bir şehre yerleşileceğine işarettir.

Rüyada yengeç ıstakoz görmek çocukları olması halinde de ideal bir ebeveyn olarak parmakla gösterileceğine, huzurlu ve sakin bir yaşama, çok istenen bir mevkiye terfi alınacağına rivayet etmektedir.

Rüyada ölü ıstakoz görüldüyse hem kendisini hem ailesini çok mutlu edecek bir haber alacağına, zararlı bir alışkanlığın terkedileceğine, büyük bir maddi refaha kavuşacağına, sevdiğiniz bir yakınınızın ölüm haberini alacağınıza, bütün iş anlaşmalarının çeşitli sorunlardan ötürü iptal edileceğine işaret etmektedir.

Rüyada pembe ıstakoz görüldüyse özellikle evli kimselerin eşlerine karşı tutumlarında değişim olacağına, yapılan hesapların hiçbirinin gerçeğe uygun olmayacağına, hedeflerini ve amaçlarını yerine getireceğine, gelişim içine gireceğine, uzun uğraşlar sonucu kurulan işte çok iyi hamleler yapılması sayesinde yüklü miktarda kazanç elde edileceğine delalet ettiği söylenir.

Rüya yorumlarına göre rüyada ıstakozdan kaçmak çok uğraş vereceğine, rızkının azalacağına ve çok zor günler geçireceğine, sıkıntıların ve sorunların kısa sürede çözüleceğine, işini kurtarması ve sorunlarına çözüm bulması için çok büyük maddi destek sağlayacağına, gönül hoşluğunu yakalayacağına inanılmaktadır.

Rüyada turuncu ıstakoz görüldüyse atılan adımlar sayesinde çok büyük başarılar ve kazançlar elde edileceğine, kazancının günden güne düşeceğine, önüne pek çok imkan sunulacağına, dünya nimetlerinden çok daha fazlası ile nasipleneceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada uçan ıstakoz görüldüğünde her zaman akıl yolu ile doğruyu bulacak olan kişinin rahat bir hayat süreceğine, maddi ve manevi olarak çok iyi bir noktaya geleceğine, üzüntülerinin ve sıkıntılarının en kısa sürede sona ereceğine ve her zaman mutlu bir kişi olacağına, düşülmüş olan zor bir durumdan çok rahat bir şekilde çıkılacağına ve istendiği gibi hareket ederek çok büyük kazanç elde edileceğine rivayet eder.

Rüya tabir edenlere göre rüyada ıstakoz saldırması karşısına çıkan şansları iyi kullanamayacağına, hayatı boyunca ruhundan ve bedeninden şifanın eksik olmayacağına, kafasındaki tüm soru işaretlerine de cevap bulacağına, mesela bir eve ya da arabaya sahip olunacağına, iş konusunda sevilen bir kişiden yardım alınacağına, çok mutlu ve sevinçli olacağına rivayet eder.

Rüyada çok ıstakoz görüldüyse kişinin işlerinin yoluna gireceğine, iş hayatında disiplinli ve ahlaklı çalışması ve ortaya koyacağı projeler sayesinde çok hızlı ilerleyip yüksek mevkilere terfi edileceğine, şansın ve kısmetin açık olacağına, iş hayatında büyük başarılar kazanacağına, gönül kapılarının açılacağına, hedeflerinin ve amaçlarının gerçekleşeceğine delalet ettiği söylenir.

Rüyada ıstakoz öldürmek rüya sahibi kişi için yeni bir iş hayatına sahip olunacağına, hayatın mutluluk içinde geçeceğine, işlerinin engellenmeye çalışılacağına ve uzun zamandan beri emek verdiği şeylere teker teker zarar verileceğine işaret eder.

Rüyada mavi ıstakoz görülmesi gösterdiği çabaya ve azme rağmen uzun bir süre boyunca işlerinin çok kötü bir şekilde ilerleyeceğine, eline geçen fırsatları değerlendirerek çok daha başarı getirecek projeler gerçekleştireceğine, kırılmış olan özgüveninin toparlanacağına, yeni çalışmalar ortaya konacağına, sorunların yakın zaman içinde biteceğine, kendisini hiç olmadığı kadar kötü bir durumda bulacağına yorulur.

Rüyada evde ıstakoz görmek çok daha sosyal bir kişi olup daha büyük bir arkadaş çevresi edineceğine, parasal ve ruhsal olarak kötü bir döneme girileceğine, kendinde rakiplerini ve düşmanlarını alt edecek kudreti bulacağına, birçok engelin kolaylıkla aşılacağına, daha kolay bir hayata kavuşacağına, ileriki zamanlarda çok pişman olacağına delalet ettiği söylenir.

Rüyada dev ıstakoz görüldüyse büyük sorunlar yaşayacağı bir dönemi neredeyse hiç zarar görmeden atlatacağına, üzüntülü haberler alacağına, nimet ve berekete ereceğine, arkasından iyi konuşulacağına yorulmaktadır.

Rüyada pişmiş ıstakoz görüldüğünde eğitimle ilgili verilen emeklerin boşa gitmeyeceğine, kalbindeki Allah sevgisi ve kuvvetli imanı sayesinde günahtan uzak durarak yaşayacağına, ayrıca geçim derdi nedir bilmeyeceğine, çeşitli iş denemeleri sonunda en uygun işe karar vereceğine işaret ettiğine inanılır.

Rüya alimlerinin tabirlerine göre rüyada ıstakoz pişirmek karşılaştığı bazı ayak oyunları yüzünden yakın bir zaman içinde işsiz kalacağına, kazancının umduğu gibi devam etmeyeceğine, çok hayırlı günler görüleceğine, hayırlı ve güzel işlere imza atacağına, güçlükle elde edilecek başarı, sevdiği kişilere bu dönem içinde çok büyük yardımlarda bulunacağına ve huzurlu bir hayat süreceğine yorulur.

Rüya tabirlerine göre rüyada ıstakoz yemek sıkıntılı geçen ve zarar edilen bir dönemin biteceğine ve bu sayede sorunların ortadan kalkıp yerini çok başarılı çalışmalara bırakacağına, bir sebeple zorluklara düşüleceğine, ortaklar arasında maddi konulardan ötürü sürtüşmeler yaşanacağına, yeni başlangıçlar yapacağına, yakın bir zamanda etrafındaki insanlar ile arasının açılacağına ve gereksiz yere üzüleceğine, endişelerin yerini mutluluğa bırakacağına alamettir.

Rüyada beyaz ıstakoz görüldüyse hastalığı ya da endişe duyduğu herhangi bir durum varsa eğer Allah’ın izni ile düzeleceğine ve çok hayırlı bir kariyere sahip olacağına, işlerinin kendisini çekemeyen kişiler tarafından baltalanacağına, fakat bu sıkıntının çok sürmeyeceğine, elinde bulunan birkaç kuruşu bu sebeple harcayacağına, fikirlerinin herkes tarafından kabul edileceğine rüya sahibinin bu sayede arkasına kitleleri takacağına alamet etmektedir.

Rüyada ıstakoz satın almak inadından vazgeçmeyip daha da borçlanacağına, güzel ve hayırlı başlangıçlar yapılacağına, rüyayı gören kişinin hevesinin kursağında kalacağına işarettir.