Rüyada İnsan Görmek


Bir kimsenin rüyada tanımadığı ve kimseyi görmesi ve gördğü insanın kimseye  benzememesi o kimsenin nefis olarak yorumlanır.Rüyada güzel elbiseli insanlar gören kimse bir şeye sevinir ve devletten beklediği şeye ulaşır Rüyada tanımadığı insanları görmesi kendi ile karşılaşmış olur.

Rüyada gördüğü o insanin bütün görüntüsü ve yaptığı isler hayır ve ser ne olursa olsun kendi yaptıkları ile estir. Allah rüya sahibine bu rüya ile kendi nefsini rüyada göstermiş olmaktadır. Bir başka rivayete göre bir kimse rüyada tanımadığı ve kimseye de benzetemediği bir insani görse o adam rüyayı görenin nefsidir. Allah ona göstermiştir.

Eğer rüyayı gören o kimseye hayır işlemişse kendi fiilidir. Bazen bu rüya rüyayı görenin rızık ve ecelinin son haddinde olduğunu gösterir. Eğer iki kisi görse korkusu varsa korkudan emin olur. Eğer üç kisi görse bu rüya sahibinin haram şeyleri islemekten kendisini muhafaza etmesine işaret eder.

Gördüğü adam makam sahibi birisi ise ve ondan da yeni bir elbise aldığını görse, makam sahibinin yerine tayin edilir. Bir kimse tanığını bir insanin rüyada yüksek rütbe sahibi olduğunu veya bulunduğu rütbeden düştüğünü yahut da o kimseye bir afet ve belanın geldiğini görse, gördüğü gibi o adama hayır yada kötülüğün geleceğine alamettir

Rüyada insan teni görmek

Rüyada insan teni görmek mekanın sahibi olmak ve süs eşyaları ile tabir edilir.

Rüyada insan eti yemek

İnsan eti yemek hareketlerinize dikkat etmeli aksi taktirde çok zarar görmek anlamına gelir.