Rüyada Cemaat Görmek


Rüyada cemaat gören kişi Allah`ın rahmetini ve bereketini kazanmak için elinden geleni yapan ve bunlarında karşılığını alacak olanlardandır. Bir diğer yorumlamaya göre ise rüyayı gören kişi sosyal ve insanlarla iyi anlaşan bir yapıya sahiptir. Herkes tarafından sevilip sayılır, insanlar tarafından değer görür.

Rüyada Cemaat Başkanı Olduğunu Görmek

Bir kimse rüyasında yeni katıldığı ya da halihazırda üyesi bulunduğu cemaatin ya da vakfın başkanı olduğunu ya da seçildiğini görürse bu rüya gören kişinin iyilik yönünde insanlarla yarıştığına, halis bir takva ile yardıma muhtaç ve düşkün kimselere yardım ettiğine işaret eder.

Rüyada Cemaat Kurduğunu Görmek

Rüyada cemaat kurduğunu görmek pek hayırlı bir rüyadır. Rüya sahibi gerçek hayatta da bir vakıf kurabilir, insanlara yardım edip vakıf hizmetleri kurabileceği bir kuruluş oluşturabilir.

Rüyada Bir Cemaate Katıldığını Görmek

Bir kimse rüyasında bir cemaate katıldığını görürse bu rüya o kişi için oldukça hayırlı bir rüyadır. Çünkü cemaat kişinin dindar olduğu ve dini noktada hassas olduğu manasına gelir. Ayrıca kişinin hassas ve düşünceli bir yapıya sahip olduğu çıkarımında da bulunur.

Rüyada Cemaatten Çıktığını Görmek

Bir kimse bir cemaate katılıp da ardından o cemaatten çıktığını görürse bu rüya gören kişinin bulunduğu ortamının değişeceğine ve bu değişikliklerin birtakımı o kişiye faydalı olacak iken bir kısmı ise faydalı olmak yerine zararlı olacaktır.

Rüyada Cami Cemaati Görmek

Rüyada cami cemaati gören kişi islami noktada oldukça hassas ve dindar bir yapıya sahip olduğu manasına gelir. Yakında dindarlığını sorgulayacağı birtakım sorunlar yaşayabilir ama bu onun dindar olmadığı manasına gelmez.

Rüyada Cemaatle Birlikte Hasta Ziyaretine Gitmek

Bir kimse rüyasında cami cemaati ya da birçok insanın toplandığı farklı bir cemaat ile birlikte hasta ziyaretine gittiğini görürse bu rüya gören kişinin sosyal bir çevre yapacağına ve bu çevre için her türlü fedakarlığı yapabileceğine işaret eder.

Rüyada Temiz Yüzlü Cemaat Görmek

Rüyada temiz yüzlü cemaat görmek müslümanlar için kurtuluş ve hayır için toplanmaya işaret eder. Rüyayı gören kişi İslami bilgiler almak ve vermek için bir topluluğa katılır ve bu toplulukta ilmi çalışmalar yapar.