Rüyada Bağlama Görmek


Rüyada bağlama görmek daha çok dert ve gam olarak yorumlanmıştır. Çünkü efkarlı insanların dinlediği bir müzik aletidir. Daha çok ozanlar çalar bağlamayı ve bağlama ile atışırlar, dertliler dertlerine of çekerler. Bu sebeple rüyasında bağlama gören kişi birtakım sıkıntı ve dert ile meşgul olacaktır.

Rüyada Bağlama Çaldığını Görmek

Rüyada bağlama çaldığını görmek bazı alimlere göre bağlama görmek ile aynı manada yorumlanmıştır. Bir diğer alimlere göre ise tam tersi bir şekilde bağlama çaldığını görmek yakında uzak bir yerden güzel ve hayırlı bir haber geleceği şeklinde yorumlanmıştır.

Rüyada Bir Tanıdığın Bağlama Çaldığını Görmek

Bir kimse rüyasında bir tanıdığının, akrabasının, eşinin ya da bir dostunun bağlama çaldığını görürse bu rüya görülen kişinin bir derdi olduğuna ve yakın zamanda bu kişinin rüyayı gören şahsın yanına gelip ona derdini anlatacağına işaret eder.

Rüyada Yabancı Birinin Bağlama Çaldığını Görmek

Bir kimse rüyasında o güne kadar hiç karşılaşmadığı, hiç tanımadığı birinin bağlama çaldığını görürse bu rüya gören kişinin yakında biri ile tanışacağına ve bu kişinin bir derdi olduğuna, tanıştıkları ilk anda da rüyayı gören kişiye derdini anlatacağına işaret eder.

Rüyada Bağlama Tamir Ettiğini Görmek

Bir kimse rüyasında bozuk bir bağlamayı tamir ettiğini yada bağlama tellerini akort ettiğini görürse bu rüya gören kişinin bir derdi olduğuna ve bu derdini yakında bir dostu ile paylaşıp ondan yardım alacağına işaret eder.

Rüyada Bağlama Dinlediğini Görmek

Bir kimse rüyasında bağlama sesi duyarsa ya da bir mekana bir yere gidip de orada bağlama dinlediğini görürse bu rüya gören kişinin sürekli etrafındaki insanların dertleri ile meşgul olacağına işaret eder.

Rüyada Birden Fazla Bağlama Görmek

Bir kimse rüyasında birden fazla bağlama görürse bu kişi yakın zamanda birden fazla dert ile meşgul olacak, bu dertler ve sıkıntılar kendisine ağır gelecek, artık dayanacak gücü kalmayacak bu sebeple de psikolojikmen alt üst olacaktır.

Rüyada Bağlama Sattığını Görmek

Bir kimse rüyasında kendisinin bir dükkanda birilerine bağlama sattığını görürse bu kişi insanların sırlarını saklayamayan sürekli başkalarına anlatan biridir. Bu durum onun hayatı boyunca yalnız kalmasına sebep olacaktır.