Rüyada Ayna Görmek


Rüyada ayna görmek genellikle hayallerine, hayata bakış açısına, yaşamına, geleceğine, istek ve arzularına dair bilgiler içerir.

Bazı yorumculara göre çekici bir kadını simgeler. Aynanın nasıl ve ne şekilde görüldüğüne göre farklı yorumlanabilir.

Bu yazımızda kısaca rüyada görülen ayna neye işarettir? sorusunu yanıtlamaya çalışacağım.

Rüyada Ayna Görmek Ne Anlama Gelir?            

Kişinin iç dünyasını yansıtır. Gelecek planlarına, iş hayatına, özel yaşantısına, sıkıntılarına dair mesajlar içerir.

Rüyada gösterişli ve güzel bir ayna görmek; tüm maddi ve manevi sıkıntılarını geride bırakacağına, aşık olacağına, aşık olduğu kişiyle evlenip, mutlu bir yaşama kavuşacağına, iş hayatında başarı merdivenlerini adım adım tırmanacağına yorumlanır.

Kendini aynada çirkin görmek; kişinin birtakım sorunlarla yüzleşmek zorunda kalacağına, bu sıkıntılar yüzünden üzüleceğine işarettir.

Kendini aynada güzel görmek ve bulmak, kişinin istek ve arzularına kısa bir sürede kavuşacağına, güzel bir yaşam süreceğine, mesleğinde başarılı olacağına, mutlu bir birliktelik yürüteceğine tabir edilebilir.

Rüyada Kırık Ayna Görmek

Rüyada kırılmış ya da çatlamış bir ayna görmek, genellikle hayra yorumlanmaz. Maddi ve manevi sıkıntılarının artacağı bir döneme gireceğine, borçlarını ödeyemeyeceğine, şayet ticaretle ilgileniyorsa işlerinin duracağına, ailesini geçindirmekte zorlanacağına, bu yüzden de psikolojik anlamda yıpranacağına delalettir.

Aynı zamanda kişinin sevgilisiyle arasında birtakım anlaşmazlık ve tartışmaların baş göstereceğine, sevgilisinin onu terk edeceğine yorumlanabilir.

Kimi zaman da kişinin çok yakın bir arkadaşıyla arasının bozulacağını gösterir.

Rüyayı gören kişi, üzücü ve kendisini mutsuz edebilecek bir haber alabilir.

Rüyada Altın Ayna Görmek

Rüyada altın ayna görmek; tüm dertlerinden kurtulacağına, bolluk ve bereket dolu bir sürece gireceğine, maddi sıkıntılarını aşacağına, mesleğinde terfi alacağına, işlerini büyüteceğine, çevresindeki insanlar tarafından takdir göreceğine ve zengin olacağına alamettir.

Kendi işini kuracağına, patron olacağına, yanında pek çok kişiyi çalıştıracağına yorumlanır.

Bazen de bir sanat dalında yükseleceğine, insanların hatta kitlelerin hayranlığını kazanacağına, insanlara örnek alacağına, eserlerinin insanlar tarafından çok beğenileceğine tabir edilebilir.

Rüyada Aynanın Kırılması

Rüyada aynanın kırılması, hayra yorumlanmaz. Kişinin sevgilisinden ya da çok yakın bir arkadaşından ihanet göreceğine, bu yüzden de çok üzüleceğine işarettir.

Güvendiği bir akrabasından ya da iş arkadaşından kazık yiyebileceğini, bu yüzden de maddi sıkıntıya düşeceğini de gösterebilir.

Bazen de bir ayrılığa delalet edebilir. Örneğin; kişi, uzun süredir birlikte olduğu sevgilisinden, eşinden ayrılabilir ya da bir arkadaşı ile yollarını ayırabilir.

Rüyada Süslü Ayna Görmek

Rüyada görülen süslü ayna; kişinin istek, arzu ve hayallerini yansıtır. Kişinin lüks, zenginlik dolu bir yaşama özlem duyduğunu, zengin olma arzusu ile hareket ettiğini gösterir.

Zengin olma arzusuna er ya da geç kavuşacağını, sabırla ve azimle çalışmaya devam ettiği takdirde ileride rüya gibi bir yaşam süreceğini müjdeler.

Bazen de çekici, tam anlamıyla dişi olan, güzeller güzeli bir kadını simgeler.

Rüyayı gören kişi erkekse, yakında böyle bir kadına aşık olabileceğine işaret eder.

Rüyada Ayna Satın Almak

Rüyada güzel bir ayna satın aldığını görmek, doğru adımların yakında başarı getireceğine yorumlanır.

İş hayatında kazandığın tecrübelerin giderek artacağını, mesleğinde adeta zirveye tırmanacağını, plan ve projelerinin başarı ile sonuçlanacağını, kazancının bol ve bereketli olacağını gösterir.

Kişinin güzel ve sevindirici bir haber alacağına, uzun süredir beklediği bu haber sayesinde dilediği hayatı yaşama şansı elde edeceğine tabir edilir.

Ayrıca yüklü bir mirasa konacağına ya da eline önemli miktarda bir para geçeceğine, bu para sayesinde maddi açıdan rahatlayacağına da delalet edebilir.

Rüyada Ayna Silmek

Rüyada ayna silmek; kişinin içinde bulunduğu zor durumdan, maddi ve manevi sıkıntılarından kurtulmak için bir çıkış yolu aradığına, bu çıkış yolunu yakında bulacağına delalettir.

Kişinin kısa bir süre önce duran plan ve projelerinin tekrar gündeme geleceğine, bu projelerinin bu sefer başarılı olacağına işarettir.

Kişi şayet işsizse ve maddi sıkıntı çekiyorsa; yakında güzel bir iş fırsatı ile karşılaşacağına, böylelikle yaşamının düzene gireceğine alamettir.

Rüyada Aynaya Bakarak Saç Taramak

Genellikle kişinin iş hayatına dair bilgiler içerir. Ayna karşısında saç taramak; iş hayatında başarılı olacağına, yeni yatırımlarının ses getireceğine, ev ya da araba satın alma hayalinin gerçekleşeceğine alamettir.

Ayna karşısında traş olduğunu görmek; kişinin iş hayatında saygın bir konuma yükseleceğine, yatırımlarının ona maddi kazanç olarak fazlasıyla geri döneceğine delalettir.

Kişinin güzel ve çekici görünme isteğine de işarettir. Kişinin hoşlandığı ya da aşık olduğu kişinin dikkatini çekmek için farklı yollar denediğine yorumlanır.

Rüyada ayna ve tarak görmek; yeni ve güzel bir aşka yelken açacağına, dış görünüşüne çok fazla dikkat eden bir kişi olduğuna, böylelikle karşı cins tarafından çok beğenildiğine tabir edilir.

Rüyada Ayna Çatlaması

Rüya sahibinin arkadaşları, ailesi ya da sevgilisiyle arasının bozulacağına, şayet evliyse boşanmanın gündeme geleceğine, sevdiği birinden kötü bir muamele göreceğine işarettir.

Kişinin iş hayatında da bazı problemlerin ortaya çıkacağına, iş arkadaşlarının onu haksız yere suçlayacağına, patronundan azar yiyeceğine yorumlanabilir.

Kimi zaman da maddi bir kayıba alamettir. Kişinin elinden önemli bir miktarda para çıkacağına ya da ciddi bir sağlık sorununa yakalanacağına tabir edilebilir.

Rüyada Ayna Taşımak

Rüyada ayna taşımak; kişinin attığı yanlış adımlar yüzünden işlerinin bir süreliğine bozulacağına, plan ve projelerini bir süreliğine daha ertelemek zorunda kalacağına işarettir.

Hayallerine ulaşma yolunda sabırlı olmaya davet eder. Kişinin boşa giden emeklerine aldırmaması gerektiğine, sabırla ve azimle hayallerinin peşinden gitmesi gerektiğine dikkat çeker.

Rüyada Ayna Hediye Edildiğini Görmek

Rüyada ayna hediye almak, hayatına yeni birinin gireceğine, bu kişiye aşık olacağına, onun sayesinde unuttuğu birtakım duyguları tekrar yaşayacağına, hayatının renkleneceğine alamettir.

Sevgiliye ayna hediye aldığını görmek; aşık olduğu kişiyle evlenmek istediğine, bu isteğine kısa bir süre sonra kavuşacağına, mal ve mülk sahibi olacağına işarettir.

Aşk hayatının renkleneceğine delalet eder. Aynı zamanda kişinin iş hayatında da pek çok başarıya imza atacağını, başarıdan başarıya koşacağını, arkadaşları ve ailesi tarafından takdir göreceğini gösterir.

Rüyada Duvarda Ayna Görmek

Rüyada duvarda ayna görmek, başarıyı, aşkı, mutluluğu, zenginliği sembolize eder. İş hayatında yeni bir ortaklık kuracağına, iş dünyasında saygın bir konuma yükseleceğine, tanınan ve sevilen biri olacağına alamettir.

Kazancının ve gelirinin artacağını, yeni bir işe gireceğini, başarılarının çevresindeki insanlar tarafından kıskanılacağını gösterir.

Kişinin rakiplerini yenilgiye uğratacağına, tüm düşmanlarının hayallerini ve arzularını boşa çıkaracağına tabir edilebilir.

Rüyada Aynaya Baktığını Görmek

Rüyada aynaya baktığını görmek, makam ve mevkiyi simgeler. Kişinin devlet dairesinde çalışacağına, şayet memursa terfi alacağına, gelirinin artacağına işaret eder.

Güzel ve parlak bir aynaya baktığını görmek, istikbalinin parlak olacağının, güzel ve kaliteli bir yaşam süreceğinin göstergesidir.

Kişinin gururlu, kendine özgüveni tam, her şeyi başarabilecek kapasite olan biri olduğunu da sembolize eder.

Rüyada Kırılmış Ayna Parçaları Görmek

Rüya sahibinin maddi sıkıntılarını, aşk hayatındaki kafa karışıklıklarını ve yaşadığı zorlukları gösterir.

Kişinin iş hayatında bazı sorunların çıkacağına, bu yüzden üzüleceğine, sevgilisinden ihanet göreceğine, kalbinin kırılacağına, hayatının alt üst olacağına delalettir.

Kendini toparlamak istediğine lakin bunu bir türlü başaramadığına, kendinde o gücü bulamadığına yorumlanabilir.

Kişi sevdikleriyle daha fazla vakit geçirmeli, mümkünse psikolojik bir destek almalıdır.

Rüyada Ayna Bulmak

Rüyada ayna bulmak, kişinin artık gerçeklerle yüzleşme vaktinin geldiğine işarettir.

Geçmiş hatalarından ders çıkaracağına, hatalarını kabul edip, artık geleceğine bakacağına, kendine yepyeni bir yol çizeceğine, bu yolun ona mutluluk ve huzur getireceğine alamettir.

Bir yandan da rüya sahibinin artık kendisini toparlama vaktinin geldiğini gösterir.

Rüyada Ayna Yıkamak

Rüyada ayna yıkamak, kişinin artık tüm gerçeklerin yavaş yavaş farkına varmaya başlayacağına alamettir.

Etrafında dost görünen, ikiyüzlü insanların farkına varmaya başlayacağına, üzücü birtakım gerçeklerle yüzleşeceğine, bu insanlarla ilişkisini yakın zamanda keseceğine işarettir.

Kişinin durağan ve monoton hayatının düzeleceğine, kendine düzenli bir hayat kuracağına, sıkıntılarından arınacağına yorumlanır. Gelecek güzel günleri müjdeler.

Rüyada Aynada Kendini Görmek

Rüyada aynada kendini görmek; kişinin hayatını değiştirmek istediğine, bazı şeylerden sıkıldığına, artık yeni bir yaşama kavuşmayı dilediğine işaret eder.

Aynada kendini güzel ve çekici görmesi; hayallerine kısa sürede kavuşacağına, tüm dileklerinin kabul olacağına, aşk hayatının renkleneceğine, hayatının aşkıyla yakında tanışacağına alamettir.

Kişinin kendisini mutlu edecek güzel haberler alacağına ya da güzel gelişmelere dahil olacağına yorumlanabilir.

Rüyada Aynada Kendini Görüp Korkmak

Rüyada aynada kendini görüp korkmak; hatalarından ötürü pişmanlık duyacağına, kendini kötü hissedeceğine, hatalarını telafi etmek için aşırı çaba göstereceğine işarettir.

Vicdan azabı çektiğine bazen de hayattan korktuğuna, maddi sıkıntıya düşme endişesi taşıdığına, özgüvenin eksik olduğuna, iş hayatında bazı şeylerin yolunda gitmediğine, sevgilisiyle ayrılma endişesi taşıdığına alamettir.

Rüyada Aynada Saçına Bakmak

Kişinin kendi dış görünüşünü beğenmediğine, kendini yenilemek istediğine tabir edilir.

Kişinin güzelliğe ve estetiğe son derece düşkün olduğuna, her daim bakımlı olmayı dilediğine, çirkinlik takıntısı bulunduğuna yorumlanabilir.

Etrafında onu çekemeyen ve kıskanan kişilerin varlığına da alamettir.

Rüyada Boy Aynasına Bakmak

Rüyada boy aynasına baktığını görmek; yakında popüler, ünlü ve zengin biri olabileceğine işaret eder.

Tepeden tırnağa her daim şık ve bakımlı olduğuna, lükse ve zenginliğe düşkünlüğüne, maddi sıkıntı çekmekten korktuğuna, elindekilerin kıymetini bildiğine, dış görünüşüyle gurur duyduğuna, estetik yönünün güçlü olduğuna, sanatla ilgilendiğine yorumlanabilir.

Rüyada Sevgiliyle Aynaya Bakmak

Rüya sahibinin sevgilisine aşık olduğuna, ona sadakatle bağlı olduğuna, oldukça uyumlu bir çift olduklarına, mutlulukların artacağına ve bir ömür boyu süreceğine işarettir.

Kişinin mevcut ilişkisinin güzellikler ve sürprizlerle dolu olduğunu, aşık olduğu kişiyle evleneceğini, mutlu bir yuva kuracaklarını gösterir.

Sevgilisi olmadığı halde rüyasında sevgilisiyle aynaya baktığını gören kişi, yakın bir zamanda hayatının aşkı ile tanışır.

Rüyalar hakında ki diğer yazılarımıza buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.