Rüyada Atkı Görmek Hangi Gelişmelere İşarettir?


Rüyada Atkı Görmek

Rüyada atkı gören kişi, rüyasını; uzun zamandır yaşamış olduğu yoğun duygu birikiminin ardından yapayalnız kalacağına yormalıdır. Kişi, adeta hayatını adadığı insanın kendisini yarı yolda bırakıp kendi ihtiyaçlarına, yaşamsal planlarına daldığını görecek ve karşısındakinin kendisini artık eskisi gibi sevmediğini düşünecektir şeklinde tabir edilir. Rüya sahibi, kıymetini bilmediği, yanlış anladığı ve aslında paylaşamadığı insanın gidişinden sonra yalnız kalacak, yaşamının zorlukları ile kendi başına mücadele edecek ve bu yaşam şekli kendisini çok yoracaktır. Bu yüzden ruhunun acıdığını ve üşüdüğünü hissedecektir.

Din alimleri, kişiye; ellerinin arasındaki incinin kıymetini bilmesi gerektiğini, kaybedip kazanacaklarını iyice tartması gerektiğini ve nasibini ellerinin tersi ile itmemesi gerektiğini salık vermektedirler. Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre bu rüya; rüya sahibinin en yakın üç vakitte korktukları ile karşılaşacağı ve yüzleşmek zorunda olacağı manasına gelmektedir. Din alimleri, bu üç vaktin kişiden kişiye değişebileceğini, gerekirse üç yıl, üç ay, üç dakika veya üç saniye olabileceğini ifade etmektedirler.

Çünkü herkes kendi nasibinin vaktine esirdir. Bu farklılığa rağmen ortak olan unsur; rüya sahibinin üç vakitte korktuğu, gözünde büyüterek yaşamının devamlılığını bağladığı ve gerçekleştiği anda sorumluluğunu alamayarak sonuçlarına katlanamayacağı korkusunun gerçekleşeceğidir şeklinde tabir edilen bir rüyadır.

Bu yüzden din alimleri; rüya sahibine; her ne olursa olsun yaşamında gerçekleşecekler ile alakalı bir milyon olasılık olabileceğinin farkına varıp yaşamındaki olanaklarını bu doğrultuda geliştirip çoğaltması gerektiğini ve korkularının üzerine yürüyüp korkaklığı elden bırakmasını yoksa hayatı perdeler arkasından izleyeceğini bilmesi gerektiğini salık vermektedierler.

Rüyada Atkı Ördüğünü Görmek

Rüyasında atkı ören kişi, rüyasını; sabit, standart ve huzurlu bir yaşam süreceğine yormalıdır. rüya sahibi, yaşamın tozlu raflarını adeta atlayarak geçecek ve yaşamı boyunca hiçbir aksilik ile karşılaşmayacaktır şeklinde tabir edilir. Böyle bir hayata sahip olacak olan rüya sahibi, kendisini arkadaşlarına karşı hep eksik hissedecek, olgunluk seviyesinin hep bir tık daha aşağıda olacağını düşünecek ve kendisini hep birileri ile kıyaslayacak.

Bu durumlarından sonra kişide yetersizlik duygusu baş gösterecek ve rüya sahibi kendisini hayatına yetkin biri olarak göremeyecektir şeklinde tabir edilir. Din alimleri, rüya sahibine; asla kendisini yetersiz hissetmemesini, insanların acılarını anlamasını, empati kurmasını ve gönüllü olarak sosyal sorumluluk projelerine katılmasını salık vermektedirler.

Ayrıca yapılan bir diğer yoruma göre bu rüya; kişinin çevresinde kendisinden daha alt seviyelerde gördüğü, yetersiz diye nitelendirdiği ve asla koruma ile şefkat iç güdüsüne bürünemediği biri ile alakalı yalan yanlış haberler yayarak dedikodusunu yaptığı ve bu insanın hayatını zora sokacak derecde egoistçe davranacağı manasına gelmektedir.